Pioneer BDP-LX55

195 €

Moninormisoitin. Hyvässä kunnossa. Pinnoissa vähän jälkiä. Kaukosäädin. Tarkistettu, koekäytetty. Kuukauden takuu.

Pioneer BDP-LX55 on vuonna 2012 julkaistu high-end-luokan universaali Blu-ray-soitin. Se suunniteltiin yhdistämään huipputason kotiteatterikuva ja hifitason äänentoisto. Laitteessa on tukevarakenteinen runko ja erikoistunut AV-prosessointilaitteisto.

Universaali levytoisto: Tukee Blu-ray- (mukaan lukien 3D), DVD-Video-, CD-, Super Audio CD (SACD)- ja DVD-Audio-formaatteja.

Kuvaprosessointi: Varustettu Marvell Qdeo -kuvaprosessorilla, joka tekee 1080p-skaalauksen sekä optimoi Deep Colour- ja x.v.Colour-väriavaruudet.

Hifitason komponentit: Sisältää AKM:n 32-bittisen/192 kHz:n DA-muuntimen (DAC), vahvistetun virtalähteen ja erillisen ”Pure Audio” -tilan.

Jitterin esto: Hyödyntää Pioneer-yhteensopivien AV-vahvistimien kanssa Pioneerin omaa PQLS (Precision Quartz Lock System) -teknologiaa digitaalisten ajoitusvirheiden minimoimiseksi HDMI-liitännässä.

Liitännät: Kaksi HDMI-lähtöä (mahdollistaa äänen ja kuvan erottamiseen omiin kaapeleihinsa), USB-portit, Ethernet-liitäntä ja optinen digitaaliulostulo.

1 varastossa